Петък, 20 Септември 2019 13:16
Влейболистите на България се изправят срещу Словения на осминафиналите на европейското първенство 2019 Снимка: cev.lu

След изиграването на всички двубои от груповата фаза на европейското първенство, станаха ясни и осминафиналните двойки в надпреварата. Регламентът предвижда на 1/8-финалите да се играе по схемата 1-4 и 2-3, като четирите групи се кръстосват две по две. Отборите от нашата група А играят с тези от група С. Съставите от група B играят с тези от група D.

Волейболистите на България ще се изправят срещу Словения, след като завършиха на трето място в класирането в група А на Евроволей. "Лъвовете" записаха три победи и две загуби и 9 точки в актива. Словенците завършиха втори в група С на турнира, със същия баланс.

В група А отборът на Франция победи Италия с 3:1 гейма и приключи като първенец с пълен актив. Италия завърши на втора позиция (12 точки). Така "петлите" ще срещнат състава на Финландия, който зае четвърто място в група С, а "адзурите" излизат срещу тима на Турция, който е трети в подреждането.

Гърция, която взе четвъртото място в нашата група с 3 точки и 1 победа и 4 загуби, ще играе срещу лидера на група С Русия (5 победи и 15 точки).

70409494 2449485161753287 1382986332669739008 n

В другите две групи ситуацията е следната:

Безапелационният лидер в група В Сърбия ще има за съперник четвъртия от група D Чехия, вторият Белгия среща третия от група D Украйна.

Завършилият на трето място тим на Германия излиза срещу домакина на D Холандия, четвъртият Испания ще има нелека задача срещу световния шампион Полша (първенец в група D).

Мачът между България и Словения ще бъде в събота, 21 септември, в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна от 21:30 ч. б.в. Преди това от 18:30 ч., в другия 1/8-финал в словенската столица отборът на Русия, който стана победител в група С, играе със състава на Гърция, който зае четвърто място в група А.