Неделя, 03 Ноември 2019 21:01
Четири петгеймови битки в четвъртия кръг на Суперлигата, Нефтохимик оглави класирането

Четири срещи от четвъртия кръг на първенството в Суперлигата на България при мъжете, които се проведоха на 2 и 3 ноември (събота и неделя) завършиха след петгеймови битки, като се получиха много оспорвани срещи и интригата бе докрай.

Шампионите от Нефтохимик 2010 (Бургас) единствено от всички записаха три точки от домакинството си в този кръг, като надиграха Славия с 3:1 гейма. Бургазлии допуснаха да загубят гейм, но в крайна сметка излязоха от положението и спечелиха чисто срещата си, като записаха четвърта победа в първенството. С това те оглавиха временното класиране с 12 точки, но преди края на целия кръг.

Досегашният водач Хебър (Пазарджик) не успя да се справи по най-добрия начин с ЦСКА при гостуването си в София. Волейболистите на „червените“ оказаха страхотна съпротива, което доведе до петгеймов развой  на срещата. В крайна сметка „тигрите“ от Пазарджик не допуснаха изненади и надиграха домакиите с 3:2 гейма, като също отбелязаха четвърта победа. Това им отрежда второ място в класирането с 11 точки.

74893005 2697876326963170 2708429092939628544 n

Голям подем и невероятно представяне на свой терен показа съставът на Дунав (Русе), който спечели домакинството си над Пирин (Разлог) с 3:2 гейма. Успехът е трети за русенци, което ги изкачи на четвърто място в подреждането, но преди изиграването на всички срещи от кръга.

70761419 10157377848363654 7614443486380556288 n

С първа победа в Суперлигата се поздрави отборът на Левски София, който, под ръководството на новия си треньор Андрей Жеков успя да се наложи при гостуването си над Монтана с 3:2 гейма. Въпреки успеха обаче, „сините“ заемат десето място в Суперлигата с 3 точки.

73497901 2479567925460454 3242400493992935424 n

Последният мач от четвъртия кръг е между Добруджа 07 (Добрич) и Марек Юнион-Ивкони (Дупница), който е на 4 ноември от 18:30 часа.

Резултати и класиране в Суперлигата можете да видите тук.