Петък, 15 Ноември 2019 22:19
марица записа пета поредна победа в НВЛ-жени след успех над Берое
марица записа пета поредна победа в НВЛ-жени след успех над Берое Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) записа пета поредна победа в женското първенство на България. Шампионките победиха домакините от Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:20) в среща от пети кръг в НВЛ-жени в зала Иван Вазов в Стара Загора.

Реализатори на срещата станаха Алекзандра Холстън от Марица и Ваня Върбанова от Берое, които завършиха с по 9 точки. Цели три състезателки на Марица завършиха с по 8 точки – Александра Миланова, Десислава Николова и Дженифър Крос.

Шампионките са водачи класирането с максимален актив от пети победи и 15:0 гейма в пет изиграни мача. Старозагорки са пети с две победи, три загуби и 5 точки.

За Марица предстои първи мач в груповата фаза на Шампионската лига. Шампионките на България гостуват на френския шампион РК Кан (Кан) във вторник (19 ноември), от 21:30 б.в. в зала Пале де Виктоар във френския град Кан.

Категорична победа записа и тимът на Левски, който надигра Казанлък 3:0 (25:12, 25:20, 25:16) в столичната зала „Христо Ботев“.

"Сините" са втори в класирането с 12 точки и баланс от 4 успеха и 1 загуба,. Представителките на "розите" са четвърти със 7 точки (3 победи, 2 поражения).

thumbnail DSC 3480

С успех се поздрави и тимът на ЦСКА, който надигра у дома Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:19, 25:23) в столичната зала „Васил Симов“.

С това „червените“ заемат трето място в класирането с четири победи, една загуба и 10 точки. Съставът на Раковски е седми с една победа, четири загуби и 4 точки.

Първа победа извоюва тимът на Славия, който надигра Перун (Варна) с 3:0 (25:9, 25:10, 25:19 ) в зала "Христо Ботев". Така „белите“ са шести в таблицата с една победа, 4 загуби и 5 точки. Варненки са последни, без успех до сега.

Резултати и класиране в НВЛ-жени вижте тук.