Четвъртък, 05 Декември 2019 13:31
Шампионът Нефтохимик се класира за финалната фаза за Купата на България
Шампионът Нефтохимик се класира за финалната фаза за Купата на България Снимка: ВК Нефтохимик
Шампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) и Добруджа 07 (Добрич) се класираха за финалната фаза от турнира за Купата на България при мъжете. Двата тима записаха победи в два последователни мача в бургаската зала "Младост", в трети кръг на надпреварата.

Волейболистите на Николай Желязков надиграха категорично Черно море (Варна) с 3:0 (25:17, 25:20, 25:15). Бургазлии бяха водещият тим през двубой и записаха безпрепятствено чиста победа.

Тимът на Добруджа 07 (Добрич) продължава напред, след като отбеляза тригеймов успех над втородивизионния Дея Спорт (Бургас). Добричлии доминираха изцяло и победиха съперника за около час с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15).

Вече са ясни седем от осемте участници във финалния турнир. Днес, 5 декември, ще се изиграе последният двубой от кръга - между Звездец (Горна Малина) и Дунав (Русе), който е от 19:00 часа в спортната зала в Горна Малина.