Неделя, 19 Януари 2020 21:16
Хебър спечели Купата на България за втора поредна година
Хебър спечели Купата на България за втора поредна година Снимка: ВК Хебър

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) защитиха трофея си от турнира за Купата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров победиха шампионите в Суперлигата - Нефтохимик 2010, с 3:0 (25:19, 25:23, 27:25) в големия финал на турнир, който се игра пред пълни трибуни в бургаската зала "Младост".

Така съставът на Хебър печели втори пореден трофей от тази надпревара, след първата историческа Купа във витрината на клуба през 2019 година. През настоящия сезон 2019/2020 волейболистите от Пазарджик се поздравяват с общо втори пореден златен връх, след като стартираха със спечелване на Суперкупата на България през миналия ноември, отново след победа над Нефтохимик 2010.

thumbnail IMG 6364

Шампионите от Нефтохимик 2010 започнаха много добре и поведоха с 4:1. Волейболистите на Хебър обаче бързо се съвзеха от първоначалния стрес и изравниха при 7:7. Единична блокада на Теодор Тодоров даде преднина за тима от Пазарджик - 8:7. След това последваха шест поредни точки за неговите съотборници и „тигрите“ поведоха 14:8. Домакините от Бургас не успяха да наваксат и пазарджиклии спечелиха първия гейм с разлика.

Втората част бе много оспорвана и равностойна, като нефтохимиците затрудниха максимално своя съперник, а резултата бе точка за точка до равенството 21:21.В този момент Хебър взе две точки аванс, успя да наложи волята си 25:23 и се поздрави с успех и във втория гейм, като поведе с 2:0.

thumbnail IMG 6308

Бургазлии не се отказаха и се опитаха да се върнат в третата част, но не успяха. Домакините имахагеймбол при25:24, но не успяха здазатворият гейма в своя полза. Съставът на Хеър показа повече класа и устойчивост за крайния успех. Страхотно спасяване в защита и невероятен блок на Теодор Тодоров доведе до 26:25 за Хебър. Блок-аут на Брадли Гънтър донесе победната 27 точка и успешен завършек с 3:0 за тима на Хебър, който защити трофея си от изминалия сезон.