Неделя, 09 Февруари 2020 20:01
Пирин надигра Дунав с 3:0 гейма в мач от 15-и кръг на Суперлигата
Пирин надигра Дунав с 3:0 гейма в мач от 15-и кръг на Суперлигата Снимка: ВК Пирин

Волейболистите на Пирин (Разлог) надиграха като домакини Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:14, 25:13) в последен мач от XIV кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в зала "Септември" в Разлог.

Така състезателите на Мирослав Живков показаха, че на свой терен и публика играят силно са труден съперник за всички гостуващи отбори. Домакните имаха водеща роля в мача и не допуснаха русенци да противодействат и в трите гейма.

С този успех разложани записаха шеста победа в първенството и с девет загуби и актив от 20 точки заемат седмата позиция във временното класиране. Тимът на Дунав е девети с пет победи, девет загуби и 15 точки.

Най-резултатни за победата на Пирин бяха Йордан Желязков и Георги Чалъков с по 12 точки (3 блокади) (4 аса, 3 блокади). За русенци Цанко Цанков приключи с 9 точки (2 блокади).

В следващия кръг Пирин гостува на ЦСКА в зала "Васил Симов", Дунав приема Славия. И двата двубоя са на 15 февруари (събота).