Сряда, 12 Февруари 2020 21:02
ЦСКА надигра Дунав с 3:2 гейма след пълен обрат, в отложен мач от XIV кръг на Суперлигата

Волейболистите на ЦСКА надиграха драматично като домакини Дунав (Русе) с 3:2 (20:25, 23:25, 28:26, 25:15, 15:11) след пълен обрат, в отложен двубой от XIV кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в столичната зала Васил Симов".

Така „червените“ записаха шеста победа в първенството, като с девет загуби и 20 точки заемат осмо място във временното класиране на първенството. Тимът на Дунав взе точка от гостуването си, но отбеляза десето поражение, като с четири успеха и 19 точки се намира на девета позиция в подреждането, с мач повече от останалите поради изиграване на изтеглена среща със Славия от следващия кръг.

Най-резултатен за победата на ЦСКА бе Георги Татаров с 22 точки (1 ас, 4 блокади). Съотборникът му Димитър Димитров добави 21 точки (5 аса, 6 блокади). За Дунав Иван Чолев приключи с 23 точки (6 аса, 2 блокади), Петър Бъчваров завърши с 14 точки (1 ас, 6 блокади).

Следващият мач на ЦСКА е на 15 февруари (събота) срещу Пирин (Разлог) отново в зала "Васил Симов". Съставът на Дунав среща Черно море (Варна) в мач от 17- кръг на 21 февруари (петък).

Статистика от мача можете да видите тук.

Резултати и класиране в Суперлигата можете да видите тук.