Петък, 28 Февруари 2020 08:34
Марица надигра Левски с 3:1 гейма от трети допълнителен турнир в НВЛ-жени
Марица надигра Левски с 3:1 гейма от трети допълнителен турнир в НВЛ-жени Снимка: ВК Раковски

Отборите на Марица (Пловдив) и Казанлък се поздравиха с успехи в първите си срещи от група А на трети допълнителен турнр при жените, който се провежда в зала „Младост“ в Димитровград.

Волейболистките на Марица победиха Левски с 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) в първата среща за деня от програмата. Така шампионките загубиха първи гейм за настоящия сезон, но записаха седемнадесета поредна победа. С актив от 51 точки и 51:1 гейма, "жълто-сините" са убедителни лидери във временното класиране. Левски остава на второто място с 12 победи и четири загуби от 16 изиграни срещи.

Христина Вучкова стана най-резултатна за шампионките с 19 точки, от които 8 блокади. Следват Емилия Димитрова със 17 точки, която завърши втори пореден мач с пет аса и Кремена Каменова с 15 точки. Най-резултатна за Левски стана Мария Йорданова с 15 точки.

87956143 1071586303193626 5442556993845854208 o

Страхотна петгеймова битка спечелиха волейболистките на Казанлък, които надделяха драматично над домакините от Раковски (Димитровград) с 3:2 (19:25, 25:15, 21:25, 26:24, 16:14) във втория мач за деня от група А. Двубоят продължи близо два часа и половина, като борбата бе за всяка точка. В тайбрека гостинките показаха повече психика и издърживост, като затвориха гейма с 16:14 и се поздравиха с крайния успех.

Така „розите“, водени от Борислав Крачанов отбелязаха осма победа, като с девет загуби и 20 точки заемат пето място във временното класиране. Димитровградчанки са шести също с 20 точки, но с 6 победи и 11 поражения.

87544900 3124880874231318 8729040375034937344 o

На 28 февруари (петък) предстоят срещите от втория ден на допълнителния турнир, като от 16:00 часа съставът на Раковски излиза срещу Марица, а от 18:30 часа Казанлък се изправя срещу Левски.

Резултати и класиране в НВЛ-жени можете да видите тук.