Събота, 07 Март 2020 20:24
Добруджа победи ЦСКА и се върна в тройката на Суперлигата
Добруджа победи ЦСКА и се върна в тройката на Суперлигата Снимка: ВК Добруджа 07

Отборът на Добруджа 07 (Добрич) надигра като домакин ЦСКА с 3:0 (25:11, 25:19, 25:14) в последен мач от XIX кръг на Суперлигата, който се игра пред пълни трибуни в зала "Добротица".

Така добричлии се върнаха на трето място във временното класиране на шампионата с 14 победи, 5 загуби и 42 точки. Със същия актив е Монтана, но с по-лошо геймово съотношение волейболистите на Северозападна България останаха на четвърта позиция в талицата. Съставът на ЦСКА е на девето място със седем победи, 12 загуби и 24 точки.

Реализатор за победата на Добруджа 07 бе Жулиен Георгиев с 16 точки (3 блока, 3 аса и 53% ефективност в атака). Димитър Маринков добави още 10 точки (1 блок, 47% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане) за успеха.

За ЦСКА с най-голям актив бе Димитър Димитров, който приключи с 8 точки.

Резултати и класиране в Суперлигата можете да видите тук.

Първенството на елита продължава с междинен XX кръг , срещите от който ще се играят на 11 март (сряда).