Събота, 07 Март 2020 22:14
Марица записа деветнадесета поредна победа в НВЛ-ени след успех над Берое
Марица записа деветнадесета поредна победа в НВЛ-ени след успех над Берое Снимка: ВК Марица

Отборите на Марица (Пловдив) , Левски, ЦСКА и Славия записаха успехи в дванадесети кръг от женското първенство на България.

Волейболистките на Марица (Пловдив) надиграха Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:9) в зала "Колодрума". Двубоят продължи едва 55 минути и отбеляза забележителен епилог от четири поредни аса на Александра Миланова. Така шампионките записаха деветнадесета победа и с 57:1 гейма са едноличен лидер в класирането. Тимът на Берое запази четвъртата си позиция в таблицата с 10 успеха и 34 точки

Реализатор на мача стана Кремена Каменова с 12 точки за победителките. Христина Вучкова добави 10, с колкото завърши и най-резултатната от Берое – Ваня Върбанова.

Волейболистките на Левски се наложиха над Казанлък с 3:2 (25:16, 23:25, 16:25, 25:17, 15:10) в зала "Багира" в града на розите.

"Сините" са втори с 40 точки (14 победи, 4 загуби), "розите" са пети с 21 точки (8 успеха, 10 загуби).

Най-резултатна бе Кристиана Петрова с 18 точки (2 аса, 2 блокади), 16 добави Вангелия Рачковска. За Казанлък Кристина Йорданова се отчете с 18 точки (1 ас, 2 блокади). Мария Кривошийска и Патрисия Йончева завършиха с по 12 точки (1 ас, 3 блокади).

Тимът на Славия победи като гост Перун (Варна) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:12) също в зала „Багира“ в Казанлък.

Така „белите“ отбелязаха пета победа в първенството, като с 13 загуби и 17 точки продължават да заемат седмо място във временното класиране. Тимът на Перун е на осма позиция без победа и без спечелена точка до момента.

Съставът на ЦСКА с наложи над Раковски (Димитровград) с 3:1 (25:19, 30:32, 17:25, 25:16) . С този успех „червените“ продължават да заемат трето място във временното класиране с 13 победи и 36 точки. Тимът на Димитровград е шести с 6 победи и 20 точки.

Резултати и класиране в НВЛ-жени можете да видите тук.