Четвъртък, 12 Март 2020 19:18
Марек надигра Черно море с 3:0 гейма в мач от 21-и кръг на Суперлигата
Марек надигра Черно море с 3:0 гейма в мач от 21-и кръг на Суперлигата Снимка: ВК Марек

Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) надиграха като домакини Черно море (Варна) с 3:0 (25;18, 25:21, 28:26) в първи мач от 21-и кръг на Суперлигата при мъжете, който се игра в местната зала „Спортна“.

Така дупничани взеха реванш за поражението от варненци в десети кръг с 2:3 гейма. Волейболистите на Виктор Карагьозов отбелязаха 12 успех, като с 9 загуби и 38 точки заемат пета позиция във временното класиране.Съставът на Черно море е десети с 16 точки (6 победи, 15 поражения).

Най-резултатен за победата на Марек бе Илиян Преспов със 17 точки (4 аса), 11 добави Светослав Иванов (1 ас). С 10 се отчете Костадин Стойков (1 блокада). За Черно море Стефан Иванов приключи с 15 точки, 13 точки реализира Явор Генов (1 ас, 1 блокада).

В следващия кръг Марек среща ЦСКА, а варненци се изправят срещу Левски София. Двубоите са на 21 март (събота).

Резултати и класиране в Суперлигата можете да видите тук.