Четвъртък, 08 Януари 2015 18:19
Девойките с впечатляващ обрат срещу Австрия, Чехия с лесна победа срещу Дания

Българският национален отбор за девойки направи впечатляващ обрат от 0:2 до 3:2 (25:15, 27:25, 23:25, 27:29, 8:15)  срещу Австрия в първата си среща от квалификацията за Световно първенство в Тишнов (Чехия). Нашите момичета започнаха много трудно мача и загубиха първия гейм с цели десет точки разлика – 15:25. Във втората част състезателките на треньора Петър Дочев пропиляха аванс от цели 8 точки при резултат  17:9 и загубиха гейма 25:27. Третата част също започна по-добре за австрийския отбор, който поведе с 14:9, но българките показаха, че също знаят как да правят обрати и спечелиха гейма с 25:23. За съжаление успеха в третата част подейства мотивиращо на австрийския отбор, който започна много силно 4-ия гейм и на бързо поведе с 11:3.  В следващите минути състезателките на Петър Дочев показаха, че дори при подобно изоставане не трябва да бъдат отписвани и втората пауза дойде само при точка преднина за Австрия. Двата отбора вървяха точка за точка до 25:25 като нашите момичета отразиха 4 мачбола и спечелиха 4-ата част с 29:27. В тайбрека българките на бързо поведоха с 6:0, а до края не допуснаха повече изненади и спечелиха мача след 15:8 в петия гейм.

„Моят отбор не игра добре в първите два гейма, но за щастие се представихме по-успешно в третия и четвъртия. В тайбрека пък доминирахме. Надявам се в следващите два мача да се представим по-добре“, заяви селекционерът на девойките Петър Дочев на официалната пресконференция след края на мача.

Със спечелените две точки българките заемат второто място в тази група „Е“. Лидер са домакините от Чехия, които не срещнаха проблеми и победиха Дания с 3:0 (25:17, 29:27, 25:10).

Следващият съперник на нашите момичета е именно съставът на Дания, срещу който излизаме утре от 16:00 часа.

Прочетена 373 пъти Последно променена в Петък, 09 Януари 2015 09:33