Неделя, 11 Януари 2015 17:05
Дания победи Словения с 3:0 в последния си мач в София

Националният отбор на Дания до 19 години победи Словения с 3:0 (25:19, 25:17, 29:27) в последния си мач от квалификацията за Европейско първенство 2015 в София. Това бе втори пореден успех за скандинавците, които вчера изненадващо надиграха Португалия в зала „Христо Ботев“ със същия резултат. Така преди изиграването на последния мач от тази група „F“ между България и Португалия, „червения динамит“ заема второто място с 6 точки.

Датчаните започнаха по-добре мача и първото техническо прекъсване дойде при 8:6 в тяхна полза. В средата на гейма, в опит да промени нещо, треньорът на Словения Само Миклавц вкара в игра своя втори разпределител и това даде резултат, но на втората пауза скандинавците отново водеха с 2 точки - 16:14. До края на гейма датчаните продължиха да затрудняват посрещането на Словения с много добър сервис и спечелиха първата част с 25:19.

Играчите на Томас Бертелсен започнаха много силно втората част и още на първото техническо прекъсване водеха с четири точки 8:4. Сервисът на датчаните продължи да бъде тяхното слино оръжие  и те без проблеми спечелиха гейма с 25:17.

Доминацията на скандинавците продължи в третия гейм и те бързо си осгуриха комфортен аванс от 5 точки-16:11. При резултат 24:20 в тяхна полза датчаните явно си помислиха, че мачът е свършил, но словенците спасиха 4 мачбола и изравниха резултата.  Словения дори имаше геймбол при 27:26, но непредизвиканите грешки на играчите на Само Миклавц подариха гейма на датчаните – 29:27.