Вторник, 19 Януари 2016 12:40
Волейболистките на Казанлък се класираха за държавните финали за девойки старша възраст

Волейболистките на „Казанлък Волей“ се класираха директно за държавните финали на България за девойки старша възраст (до 20 години), които ще бъдат през месез май 2016 г. С този успех те станаха и първият известен финалист за тази възраст.

Представителките на Розите спечелиха първо място в крайното класиране, след изиграването на мачовете от есенния и пролетния дял на регион Странджа, който бхваща клубовете от Югоизточна България. Вторият, третият и четвъртият от класирането, съответно „Лидер“ (Пазарджик), „Берое“ (Стара Загора) и „Раковски“ (Димитровград) продължават борбата за държавните финали, като ще участват на допълнителна квалификация. Останалите отбори прекратяват по-нататъшно участие.

Турнирът от пролетния дял на регион Странджа се проведе в Казанлък с участието на осем отбора от региона – домакините  от „Казанлък Волей“, „Берое“ (Стара Загора), „Верея“ (Стара Загора) , „Бургас 07“ (Бургас), „Бургас 09“ (Бургас), „Тунджа“ (Ямбол), „Раковски“ (Димитровград),  и „Лидер“ (Пазарджик). Срещите се играха в два дни в казанлъшката зала „Арсенал“.