Понеделник, 29 Февруари 2016 13:57
"Левски", "Марица" и "Славия" се класираха за финали за девойки до 19 г.

Отборът на „Левски“ (София) за девойки старша възраст (до 19 години) спечели първото място в редовния сезон на група 1, регион "Витоша", в предварителната фаза от шампионата по волейбол на България за тази възраст и се класира директно за държавните финали.

Първа група обхваща софийските клубове плюс „Марица“ (Пловдив) и в нея е най-оспорвана надпревара при девойките. Затова говори и факта, че първите три тима завършиха с еднакъв актив от девет победи и три загуби. По тази причина в този поток са предвидени три директни квоти за държавните финали. Така, заедно с първенеца „Левски“, на финалите отиват и втория – „Марица“ (Пловдив), както и третия в класирането - „Славия“ (София).  Съставите, заели четвърто, пето и шесто място в крайното класиране пък отиват на допълнителни квалификации.

В последния кръг на първа група младите волейболистките на "сините" записаха убедителна победа срещу „Славия“  3:0 (25:9, 25:17, 25:17) в столичната зала "Сиконко". Така те завършиха с актив от 9 успеха и 28 точки заеха първото място.

Със същия актив - 9 победи и 28 точки завърши и отборът на „Марица“, който спечели домакинството на „Звезди 94“ (София) след 3:0 (25:12, 25:16, 25:14) в пловдивската зала "Лаута". Представителките на Пловдив остават на втората позиция заради по-лошото си геймово съотношение от това на „Левски“ - 32:14 срещу 30:11.

В последния мач от този кръг тимът на ЦСКА (София) победи "Хектор" (София) с 3:0 (25:5, 25:10, 25:15).

Червените обаче завършиха на четвърто място със седем победи, пет загуби 20 точки и отиват на допълнителна квалификация за държавните финали. Така шампионките от миналия сезон ще търсят втора възможност за достигане до борбата за титлата.

На пето място остана състава на „Звезди 94“, а шести е "Локомотив 1929" (София). Тези два отбора също продължават борбата за достигане до финали на допълнителни квалификации. Последният в крайното класиране "Хектор" (София) отпада от по-нататъшна надпревара.

7 Хектор (девойки) 12 0 12 2:36 0.0556 373:694 0.5375 0

В държавните финали за девойки старша възраст участват осем отбора от цяла България. Датите на турнира ще бъдат оповестени допълнително.

Класирали се отбори за държавните финали: Левски (София), Марица (Пловдив), Славия (София), Казанлък (Казанлък), ЙЕБ (Шумен).

Останалите три отбора ще бъдат излъчени след допълнителните квалификации.