Петък, 29 Май 2015 09:16
Отборът на "Левски" за момичета до 13 години.

„Левски“ (София) стана шампион в софийското градско първенство по волейбол за момичета до 13 години. „Сините“ триумфираха на върха в регион "Витоша" без да загубят нито един гейм във всичките си срещи!

На финала, който се игра в столичната зала „Локомотив“, волейболистките от „Левски“ победиха ЦСКА с 2:0 (25:13, 25:15). Така „червените“ останаха на второ място в крайното класиране.

До този сблъсък се стигна след като в полуфиналните срещи ЦСКА победи Славия с 2:0, а със същия резултат „Левски“ надигра „Локомотив 1929“.

В спора за 3-о и 4-о място „Славия“ се наложи над „Локомотив 1929“ с 2:1 (25:23, 20:25, 15:9). Така „белите“ завършиха на трета позиция в регион "Витоша", а домакините останаха четвърти.

Регламентът предвижда първите три трима от крайното подреждане на регион "Витоша" да се класират за държавните финали по волейбол за момичета до 13 години. Така "Левски", ЦСКА и "Славия" ще пътуват за Варна, където от 9 до 13 юни на спортна база Спортпалас ще бъдат финалните битки. В спора за титлата на България при 13-годишните участват 18 отбора, като място сред най-добрите намират по три тима от всеки от шестте региона на страната.

В надпреварата се впуснаха осем отбора от София, но поради различни причини, след изиграване на мачовете в груповата фаза останалите отбори не се явиха за разпределение на местата от пето до осмо в крайното класиране.