Петък, 28 Март 2014 11:37
"Левски" и "ЦСКА" ще играят финал в шампионата на страната

След изиграването на три плейофни мача вече са ясни двата тима, които ще играят на финал за титлата при жените.

След като загуби първия мач с 2:3 гейма срещу Казанлък у дома, „Левски” успя да измъкне победата като гост след драматично 3:2. В третия мач момичетата на Радослав Бакърджиев успяха срещу „Розите” и след победа с 3:1 гейма ще играят на финал.

В другия полуфинален плейоф един срещу друг се изправиха отборите на Марица – град Пловдив и „ЦСКА”. В Първия мач пловдивчанки надделяха с 3:1 гейма, във втората среща победата бе за „ЦСКА” след категорично 3:0 в зала „Васил Симов”. Като победител от решаващия мач в Пловдив излезе отборът на „червените”. Възпитаничките на Юлия Иванова спечелиха с 3:1 гейма и също си осигуриха място на финал.

Така за втори път тази година (след Купа България) ще наблюдаваме финал между „Левски” и „ЦСКА”. Тази финална битка ще бъде в три мача, а две победи ще осигурят на един от отборите титлата Шампион на България за сезон 2013/2014 в НВЛ „Бачково” – изворна вода жени.