Сряда, 25 Ноември 2015 20:15
"Марица" не остави шанс на "Спартак"

„Марица“ (Пловдив) надигра с 3:0 (25:10, 25:17, 25:14)  новака „Спартак“ (Варна) в среща от четвъртия кръг на Национална волейболна лига „Демакс +“.  Мачът, който се игра в зала Пловдивски университет тази вечер, продължи 55 минути.

Както обеща преди двубоя, старши-треньорът на маричанки Иван Петков заложи основно на млади състезателки и тръгна с Мирела Шахпазова, Симона Николова, Силвия Андреева, Добрина Христоскова, Мария Данчева, Милена Димова и Жана Тодорова в стартовата си седморка.  За Христоскова, както и за влезлите като резерви Дима Ушева и Ива Халачева, и трите родени през 2000 година, това бе официален дебют в представителния женски състав на „жълтите“.

В началото на мача „Спартак“ поднесе лека изненада на своите домакини, спечелвайки първите две разигравания, но това бе последният път в срещата, когато варненки водеха в резултата.  „Марица“ реагира мигновено, обърна нещата в своя полза и наложи пълното си надмощие до края.

Топреализатор на срещата стана Симона Николова с принос от 14 точки към победата на шампионките.  По 9 добавиха Ива Халачева и Мария Данчева, а Добрина Христоскова отбеляза 8.  С 8 точки завърши и най-резултатната волейболистка на гостенките Весела Колева.

Така „Марица“ запази третото си място във временното класиране в лигата, като вече има актив от три победи, една загуба, 9 точки и 10:3 гейма.  На първите две места са все още непобедените в съответно четири и три мача „Левски“ (София) и ЦСКА (София). Именно на ЦСКА гостува „Марица“ в петия кръг на 29 ноември, неделя, от 18:00 б.в. в столичната зала „Васил Симов“.