Четвъртък, 23 Февруари 2017 20:25
Марица надигра Казанлък с 3:0
Марица надигра Казанлък с 3:0 Снимка: sportenplovdiv.com

Марица (Пловдив) победи Казанлък с 3:0 (25:12, 25:17, 28:26) в първия двубой от дванадесети кръг на НВЛ-жени, игран в залата на Пловдивски университет "Паисий Хилендарски" у дома.

Мачът продължи 75 минути, като волейболистките на Пловдив записаха дванадесета поредна победа в шампионата.С този успех маричанки ппродължават да са лидер в таблицата, като вече имат в актива си 36 точки и само един загубен гейм. Тимът на Казанлък е на четвъртата позиция с 24 точки, със 7 победи, 4 загуби  и 24 точки.

Най-резултатна а победата на Марица бе Нася Димитрова с 18 точки. Симона Димитрова добави 10 точки за успеха, а Габриела Цветанова завърши с 9 точки. За Казанлък на Янита Борисова б най-резултатна с 11 точки.

На 4 март (събота) Марица ще играе с ЙЕБ Шумен 05 в последното си гостуване преди края на редовния сезон.