Сряда, 08 Март 2017 11:39
Марица надигра ЦСКА с 3:0
Марица надигра ЦСКА с 3:0 Снимка: sportenplovdiv.com
Отборите на Марица (Пловдив) и Казанлък приключиха редовния сезон в женската Национална волейболна лига с победи.

В последния кръг от първенството Марица надигра като домакин ЦСКА с 3:0 (25:20, 25:18, 25:10). Така пловдивчанки завършиха като едноличен лидер на първо място с 14 победи от 14 мача и само един загубен гейм. След поражението тимът на "червените" отстъпи едно място назад в класирането и завърши на третата позиция в таблицата след Раковски (Димитровград).

Топреализатор на мача стана диагоналът Габриела Цветанова с 15 точки за победителките. Капитанката Радосвета Тенева добави 10, а центърът Нася Димитрова – 9. Най-резултатна за Червените беше техният капитан Силвия Кьосева с 8 точки.

Истинска драма имаше в другия мач от последния кръг, в който Казанлък надигра като домакин Славия с 3:2 (25:17, 21:25, 25:16, 16:25, 15:8).

По този начин "розите" завършиха на четвърто място в крайното класиране iс осемв победи, шест загуби и актив от 26 точки. "Белите" приключиха на пета позиция със седем победи, седем загуби и 23 точки.