Сряда, 15 Ноември 2017 20:41
Марица надигра ЦСКА след петгеймова битка

Марица (Пловдив) постигна втората си победа за сезона в женското първенство по волейбол на България. Пред близо 1000 зрители в залата на Пловдивски университет момичетата на Иван Петков надиграха трудно ЦСКА (София) с 3:2 (25:20, 21:25, 25:16, 20:25, 17:15) след близо два часа борба. Така пловдивчанки заемат второто място във временното класиране с 2 победи и 5 точки от два изиграни мача. Волейболистките на „червените“ остават начело с 3 победи и 9 точки от четири изиграни срещи.

След размяна на геймовете и равенство 2:2, в петата решителна част единоборството продължи, като резултатът вървеше точка за точка. Тимът на ЦСКА първи стигна до мачбол, а след малко и до още един. В крайна сметка ас на Симона Димитрова донесе и първия мачбол за Марица, а грешка в нападение на гостенките сложи точка на спора при 17:15 за домакините.

Топреализатор на срещата стана Кремена Каменова с 21 точки за победителките. Виктория Григорова добави 16, включително пет точкови блокади. Най-резултатна за ЦСКА бе Ралина Дошкова с 19 точки.