Четвъртък, 23 Ноември 2017 22:56
Снимка: Иван Бонев

Волейболистките на Левски победиха като гости Берое (Стара Загора) с 3:1 (28:30, 25:22, 25:20, 27:25) в двубой от шести кръг на НВЛ-жени, който се игра в старозагорската зала „Иван Вазов“

С това „сините“ записаха трети успех в женското първенство, като с една загуба и 9 точки се изкачиха на третата позиция във временното класиране на шампионата. Тимът на Берое е четвърти в подреждането с 2 успеха, 3 поражения и 7 точки. Лидер в таблицата е Марица с 11 точки от 4 победи.

Двата отбора тръгнаха равностойно в първия гейм, но в крайна сметка Берое обърна резултата и съумя да спечели частта след голяма борба, излязла извън двадесет и петата точка. В следващите три части обаче левскарките наложиха волята си и записаха чиста победа.

Следващата седмица Левски гостува на Марицав отложена среща от четвърти кръг на първенството - на 28 ноември (вторник) от 18:30 ч. Берое пък се изправя срещу Раковски (Димитровград) на 1 декември.