Неделя, 11 Февруари 2018 20:48
Волейболистките на Марица надиграха Левски с 3:1 гейма в столичната зала "Сиконко"

Волейболистките на Марица (Пловдив) вече са сигурни медалистки в настоящия сезон на НВЛ-жени 2017/2018. Пловдивчанки надиграха Левски с 3:1 (25:16, 17:25, 25:17, 25:16) в мач от единадесетия кръг на шампионата, който се игра в столичната зала „Сиконко“

Така шампионките вече и на теория ще завършат редовния сезон на едно от първите две места в класирането, което според регламента означава и най-малко бронз след края на плейофите.

Домакините бяха без две от основните си състезателки, като поради здравословни проблеми отсъстваха разпределителката Кристина Гунчева и нападатеката Катрин Димитрова. Въпреки това те влязоха в мача много нахъсано и и се опитаха да затруднят максимално гостите. Усилията им обаче се увенчаха с един спечелен гейм, като се получи хубав и емоционален мач.

Топреализатор на мача стана Радосвета Тенева, която завърши със 17 точки, от които шест аса. За Левски най-резултатна бе Мирослава Паскова с 16.

Така Марица е едноличен лидер с девет победи и 26 точки от девет изиграни мача. Левски отстъпи на четвърта позиция с пет победи, четири загуби и 16 точки.

В другия мач от кръга Берое Стара Загора надигра като гост ЦСКА с 3:1 (25:27, 25:13,  25:20, 25:10). С този успех волейболистките на Берое вече са на трета позиция във временното класиране с пет победи, четири загуби и 16 точки. ЦСКА запазва второ място с шест победи, две загуби и 18 точки.

Първа победа за сезона записа тимът на Казанлък, който надигра като гост Славия след пълен обрат от 0:2 до драматичен успех с 3:2 (20:25, 17:25, 25:23, 25:20, 15:10). Представителките на „розите“ остават на последната седма позиция с една победа и 2 точки. Славия е на шесто място с две победи и 7 точки.