Петък, 02 Март 2018 10:19
Волейболистките на Левски надиграха като гости ЦСКА с 3:2 гейма в последния кръг на НВЛ-жени

Отборите на Левски и Берое завършиха с победи в последния, 14-и кръг на НВЛ-жени, като след тези мачове се определи окончателното подреждане в тройката, след първенеца Марица.

Истинска драма имаше в София, където Левски надигра ЦСКА с 3:2 (27:25, 25:17, 20:25, 25:27, 15:2 ) в столичната зала „Васил Симов“. Левскарките поведоха с 2:0 гейма, но не успяха да затворят мача чисто, като се стигна до тайбрек. В него те обаче бяха безкомпромисни, като оставиха „червените“ на едва 2 точки.

С този успех „сините“ завършиха на второ място в класирането след редовния сезон в шампионата с 8 победи, четири загуби и 23 точки и си осигуриха минимум бронзови отличия. Тимът на ЦСКА завършва на трета позиция в таблицата със седем победи, пет загуби и 22 точки.

28379563 558977297792745 121853047999445022 n

Реализатор за победата на Левски стана Моника Кръстева с 30 точки. Мирослава Паскова добави 25 точки за успеха на "сините".

Тимът на Берое (Стара Загора) надигра безпроблемно Раковски (Димитровград) 3:0 (25:15, 25:20, 25:13) в своята зала „Иван Вазов“.

n-45820

Въпреки успеха обаче старозагорки остават извън тройката в таблицата. Те завършват на четвърта позиция в класирането, като са със седем победи, пет загуби и 22 точки, но по-лоша геймова разлика от ЦСКА. Съставът на Раковски заема петото място с 14 точки (5 победи, 7 поражения).