Неделя, 18 Март 2018 17:25
Марица приема Левски на 21 март, в първата среща от финалния плейоф в НВЛ-жени
Марица приема Левски на 21 март, в първата среща от финалния плейоф в НВЛ-жени Снимка: Иван Бонев

Волейболистките на Марица (Пловдив) и Левски ще спорят за титлата в първенството на НВЛ-жени.

Шампионките от Марица се класираха за финалите, след като спечелиха полуфиналната си серия с Берое (Стара Загора) с 2:0 победи. Пловдивчанки първо надиграха старозагорки с 3:0 гейма у дома, а след това се поздравиха с успех с 3:1 гейма и като гости.

В другия полуфинал Левски също затвори серията с с 2:0 победи над вечните си съперници от ЦСКА. „Сините“ надиграха „червените“ първо на свой терен с 3:1 гейма, а след това спечелиха със същия резултат и във втория мач гости в зала "Васил Симов".

Първият мач от финалите в НВЛ-жени между Марица и Левски е на 21 март, сряда, от 18:30 ч. в зала Пловдивски университет. Вторият двубой е на 25 март в зала „Сиконко“ в София. Ако и двата отбора запишат по една победа, шампионът ще бъде определен в трети мач на 28 март отново в Пловдив.

Финалната серия ще бъде предавана пряко в каналите на DIEMAXTRA.