Понеделник, 26 Март 2018 08:36
Марица спечели шампионската титла в НВЛ-жени

Марица (Пловдив) триумфира с четвъртата си поредна шампионска титла на България. Волейболистките от Пловдив победиха Левски като гост с 3:0 (25:13, 27:25, 25:23) след 82 минути игра в столичната зала "Сиконко". Така Марица затвори финалната серия с 2:0 победи и спечели златото. Левски завършва със сребърните отличия в шампионата.

В първия гейм момичетата на Иван Петков надиграха домакините във всички елементи и взеха частта с категорично 25:13. Във втората част Левски подобри играта си, най-вече в нападение, като се получи равностойност и интригуващи моменти. Все пак пловдивчанки не допуснаха обрат и затвориха частта при 27:25. Третият гейм бе оспорван, като "сините" дори успяха да поведат малко преди края. Силната игра в атака на гостенките обаче си каза думата и Нася Димитрова заби успешно за последната точка – 25:23 и шампионска титла за Марица.

Maritza W 087 sportenplovdiv com-1068x688

Топреализатор на мача стана именно Нася Димитрова. Тя записа 14 точки за победителките. Най-резултатна за Левски бе Мирослава Паскова с 12.