Петък, 09 Ноември 2018 22:02
Волейболистките на Берое надиграха Казанлък и постигнаха втора победа в НВЛ-жени Снимка: Иван Бонев

Отборите на ЦСКА, Левски и Берое (Стара Загора) се поздравиха с победи във втория кръг на женското първенство по волейбол на България.

В първия мач за деня представителките на ЦСКА победиха като гости новака в НВЛ-жени Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 25:21, 25:22). С това „червените“ отбелязаха втора победа в шампионата, като с 6 точки и един загубен гейм заемат втора позиция във временното класиране.

Първенец в таблицата засега е тимът на Берое (Стара Загора), който постига също втора чиста победа в първенството. Волейболистките на Стара Загора се наложиха като гости Казанлък с 3:0 (27:25, 25:12, 25:16)  и са с 6 точки без загубен гейм.

Отличен старт в НВЛ-жени отбеляза съставът на Левски, който почиваше в първия кръг поради отложен мач с Марица Пловдив). „Сините“ започнаха с чиста победа в домакинството си в зала "Сиконко", като надиграха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:19).

Последният мач от втория кръг противопоставя шампионките от Марица (Пловдив) и Славия (София), като двубоят е на 11 ноември (неделя) от 18:00 ч . в зала Колодрума в Пловдив.