Събота, 17 Ноември 2018 09:57
Марица спечели гостуването на Берое в Стара Загора
Марица спечели гостуването на Берое в Стара Загора Снимка: ВК Марица

Три мача се изиграха в петъчни ден, от третия кръг на първенството по волейбол на България при жените.

Шампионът Марица (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 3:0 (25:21, 25:19, 25:9) в дербито на кръга. Двубоят се игра пред около 200 зрители в зала Иван Вазов в Стара Загора. Марица отбеляза втора победа в шампионата, като с 6 точки, но и мач по-малко поради отложена среща заема втора позиция във временното класиране. Берое записа първа загуба, като с две победи и 6 точки заема трета позиция в талицата.

Първият гейм започна с предимство на Марица от две точки, преди Берое да направи разлика от четири при 16:12. Шампионките изравниха резултата и поеха контрола над гейма, който затвориха след успешна атака на Мирослава Паскова за 25:21. Във втората част маричанки поведоха със сериозна преднина в началото четири точки, които бяха стопени, и Берое обърна резултата. Това не притесни маричанки, които отново направиха разлика и след хубаво изпълнение на сервис от страна на Таня Петкова геймът беше спечелен с 25:19. В третия гейм Марица направи много сериозна разлика при 13:3 и спечели категорично гейма след успешна блокада на Дженифър Крос за 25:9.

Реализатор за Марица стана Дженифър Крос с 14 точки. Александра Миланова добави 13.

Славия взе столичното дерби с Левски, като се наложи като домакин с 3:1 (25:20, 25:23, 23:25, 25:13) в зала „Панайот Пондалов“. С това „белите“ записаха втора победа в шампионата, като имат една загуба от Марица и актив от 6 точки. Представителките на „сините“ отбелязаха първа загуба, като след победата си на старта на първенството имат актив от 3 точки и мач по-малко поради отложена среща.

46372568 1307312492739976 336081152257294336 n

Славия надигра Левски с 3:1 гейма

С победа се поздрави и тимът на ЦСКА, който надигра като домакин Казанлък с 3:1 (23:25, 25:7, 25:14, 25:15) в зала „Васил Симов“. С това „червените“ отбелязаха трета победа досега, като с 9 точки са водач във временното класиране.