Петък, 30 Ноември 2018 19:46
Волейболистките на Казанлък победиха Перун (Варна) с 3:0 гейма и записаха първи успех в НВЛ-жени Снимка: volleyball.bg

Волейболистките на Казанлък Волей записаха първи успех в първенството на НВЛ-Жени, след като победиха като гост Перун (Варна) с 3:0 (25:13, 25:21, 25:13) Срещата бе изиграна в залата на Първа езикова гимназия в морската столица, като казанънчанки спечелиха мача за 65 минути игра.

Гостенките заявиха амбиции за успех още от началото на срещата, като стартираха много стабилно. Те поеха водачеството, не позволиха никаква съпротива от домакините и ги оставиха на 13 точки в първата част. По-оспорван бе втория гейм, като равенството в играта бе до 19:19. След това"розите" се откъснаха, направиха разлика и наложиха волята си. В тртата част казалънчанки започнаха с разгромното 11:4. Разликата бе непосилна за противодйствие на варненки и тимът, воден от Диян Боюклиев затвори мача в три гейма.

Така Казанлък заема седмата позиция в класирането с 3 точки (1 успех, 4 поражения). Опонентките им остават на последното, осмо място с 0 точки и без победа до момента.

В следващия кръг "розите" гостуват на Левски, а Перун - на Марица. Двубоите са на 8 и 9 декември (събота и неделя).