Събота, 01 Декември 2018 20:12
Марица победи Раковски с 3:0 гейма и оглави касирането в НВЛ-жени
Марица победи Раковски с 3:0 гейма и оглави касирането в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) излезе отново на върха в Националната волейболна лига след като победи Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:13, 25:11, 25:14) като гост в зала Младост. Двубоят от петия кръг в женското волейболно първенство продължи точно 57 минути.

Маричанки играха в двубоя за първи път с новите си екипи, които отново са на италианската спортна марка Ерреа.

Първият гейм започна равностойно, но Марица постепенно натрупа преднина и след успешна атака на Алекзандра Холстън го спечели с 25:13. Във втората част шампионките взеха сериозен аванс още в самото начало. С блокада на Дженифър Крос за последната точка в гейма Жълто-сините поведоха с 2:0 след 25:11. В третия гейм шампионките отново бяха категорични и след ас на Добрина Христоскова затвориха мача при 25:14.

Реализатор в двубоя стана Джен Крос от Марица с 13 точки. Симона Димитрова и Александра Миланова се отчетоха с по 11. Никол Дулева стана най-резултатна за Раковски с 6 точки.

Успехът отново издигна Марица на първото място в НВЛ. Шампионките имат перфектен актив от четири победи и 12:0 гейма

Следващата неделя, 9 декември, от 18:00 б.в. в зала Колодрума пловдивчанки посрещат новака в лигата Перун (Варна) за среща от шестия кръг в първенството.