Петък, 14 Декември 2018 20:32
Левски надигра ЦСКА с 3:0 гейма в седмия кръг на НВЛ-жени

Левски победи ЦСКА с 3:0 (25:23, 25:17, 25:16) в дербито на седми кръг на Националната волейболна лига при жените. Срещата се игра в зала "Васил Симов" пред около 200 привърженици на двата тима.

Преди началото на мача във връзка с приключване на активна съдийска дейност петима рефери бяха наградени от НСКВ за принос във волейболното съдийство. Почетни плакети получиха Бисер Пенков, Благовест Геров, Димитър Маринов, Петър Петров и Тодор Нончев.

Представителките на "сините" започнаха много силно, взеха добра преднина от четири точки и до края на гейма не изпуснаха водачеството. "Червените" направиха повече грешки, докато съперничките бяха по-стабилни, блокадата им работеше. До кряя на мача Левски доминираше на терена, спечели следващите два гейма и затвори срещата с чиста победа.

Моника Кръстева бе най-резултатна с 18 точки (2 аса, 1 блокада), Вангелия Рачковска добави 10 (2 блокади) за Левски.За ЦСКА Ивета Станчулова завърши с 12 точки (2 блокади).

ЦСКА: Ивета Станчулова, Полина Нейкова, Кристина Бончева, Дарина Куманова, Йоана Николова, Борислава Съйкова и Михаела Михайлова – либеро;

Треньор: Юлия Иванова

Левски: Вангелия Рачковска, Кристиана Петрова, Деница Димитрова, Гергана Георгиева, Анелия Джондрова, Моника Кръстева и Виктория Иванова – либеро;

Треньор: Радослав Бакърджиев

Статистика от мача можете да видите тук.