Понеделник, 17 Декември 2018 19:40
Марица завърши като първенец в НВЛ-жени след чиста победа над Левски

Шампионките от Марица (Пловдив)  завършиха първия полусезон на НВЛ-жени с победа над вицешампиона Левски. Волейболистките на Иван Петков надиграха без проблем "сините" с 3:0 (25:15, 25:12, 25:18) в отложен мач от първи кръг на шампионата, който се игра в зала "Колодрума". Успехът бе факт за около час, като Марица отново показа, че е една класа над останалите в родния шампионат.

Така "жълто-сините" ще зимуват на лидерската позиция с 21 точки (7 победи) и без загубен гейм. Момичетата на Радослав Бакърджиев пък са трети с 12 точки (4 успеха, 3 поражения).

Домакините държаха инициативата през по-голямата част от срещата. Единствено в третата част левскарките поведоха за кратко, но маричанки бързо се измъкнаха от ситуацията и записаха чист успех.

В четвъртък (20 декември) Марица излиза срещу световния и евроейския клубен шампион Вакъфбанк (Истанбул) във втори двубой от Шампионската лига.