Петък, 08 Февруари 2019 22:05
Волейболистките на ЦСКА надиграха Казанлък след петгеймова битка в десети кръг на НВЛ-жени Снимка: Иван Бонев

Три мача се изиграха в петъчния ден, 8 февруари отдесети кръг на женското първенство по волейбол на България

Волейболистките на ЦСКА надираха като гости Казанлък с 3:2 (17:25, 25:22, 19:25, 25:23, 15:2), който се игра в казанлъшката зала „Багира“. С това „червените“ отбелязаха шеста победа в първенството, като с четири загуби и 17 точки заемат четвърто място във временното класиране. Тимът на Казанлък отбеляза осма загуба, като с две победи и 7 точки заема седмо място в таблицата.

В другия мач от кръга съставът на Левски постигна бърза победа над Славия, само за 60 минути игра, като се наложи с 3:0 (25:14, 25:9, 25:9) в столичната зала "Сиконко". Така „сините“ записаха шеста победа, като с четири загуби и 17 точки заемат трето място във временното класиране, но преди завършването на всички мачове от кръга. Славия отбеляза седма загуба, като с четири успеха и 12 точки продължава да на шеста позиция в таблицата.

В третия мач от десети кръг, тимът на Раковски (Димитровград) победи като гости Перун (Варна) с 3:0 (25:12, 26:24, 25:14) в Първа езикова гимназия в Морската ни столица. Това бе пета победа за представителките на Димитровград, като с пет загуби и 16 точки те заемат четвърто място във временното класиране. Тимът на Перун отбеляза десета загуба, като е на последна позиция в таблицата без успех досега.

Последната среща от десети кръг противопоставя шампионките от Марица (Пловдив) и вторият във временното класиране Берое (Стара Загора). Двубоят е на 10 февруари (неделя) от 18:00 ч. в пловдивската зала "Колодрума".