Събота, 09 Март 2019 20:46
Левски надигра чисто ЦСКА и завърши на второ място в НВЛ-жени

Волейболистките на Левски победиха ЦСКА с 3:0 (25:22, 25:23, 25:16) в дербито на последния кръг от редовния сезон в женското първенство при жените, което се игра в столичната зала "Сиконко".

С това „сините“ не само спечелиха „вечното дерби“, но и завършиха на второ място в редовния сезон, с десет победи, четири загуби и 29 точки. След поражението отборът на ЦСКА отстъпи една позиция надолу и приключи на пето място в класирането след редовния сезон.

Прдставителките на "сините" надиграха по категоричен начин вечния съперник. В първата част Левски натрупа солидна преднина при 21:14, когато на начален удар бе Вангелия Рачковска. Вторият гейм бе малко по-оспорван. В края резултатът бе равен при 22:22, когато домакините взеха превес. Състезателките на Левски бяха по-уверени във важните моменти. В третия гейм "сините" бяха най-убедителни. В самото начало дръпнаха с 10:3, като на сервис отново бе Рачковска, и до края не изпуснаха водачеството.

Най-резултатна за победата бе Елена Бечева с 18 точки (3 аса, 3 блокади), Вангелия Рачковска (4 аса) и Деница Димитрова (1 ас, 1 блокада) добавиха по 10 точки.

За ЦСКА Дарина Куманова записа 14 точки (1 блокада), а Ивета Станчулова завърши с 10 точки (1 блокада).