Вторник, 02 Април 2019 20:09
Марица е на една победа от защита на титлата си в НВЛ-жени
Марица е на една победа от защита на титлата си в НВЛ-жени Снимка: ВК Марица

Марица (Пловдив) записа втора поредна победа във финалния плейоф в Националната волейболна лига. Шампионките победиха Левски (София) и във втория финален мач с 3:0 (25:17, 25:16, 25:16) и поведоха в серията с 2:0 победи. С този успех маричанки са на само една победа от спечелването на пета поредна титла в НВЛ.

Жълто-сините излязоха преди началото на двубоя отново с фланелки „Пловдив – най-старият жив град в Европа“.

В първата част маричанки направиха сериозна преднина в началото на гейма и след успешна атака на Нася Димитрова геймът беше затворен с 25:17. Вторият гейм беше спечелен от момичетата на Иван Петков след ас на Александра Миланова за 25:16. Марица спечели двубоя след 25:16 в третия гейм.

Реализатор в двубоя стана Нася Димитрова с 14 точки, следват Алекзандра Холстън с 12 и Симона Димитрова и Дженифър Крос с по 9. Най-резултатна за Левски стана Моника Кръстева с 9 точки.

Третата среща е в на 6 април (събота), от 16:00 б.в. в зала Люлин. При успех маричанки ще станат за пети пореден път шампион на България.