Петък, 07 Ноември 2014 15:13
Започва четвъртият кръг в шампионата при жените

В петък и събота ще се изиграят трите мача от 4-ия кръг на НВЛ „Бачково-изворна вода“ жени. Първата среща от програмата е днес в 17:30 часа и противопоставя вечните съперници ВК ЦСКА и ВК „Левски“ (София). „Сините“ са фаворит в дербито след като от началото на сезона нямат загубен гейм. Те победиха последователно ВК „Сливен“, ВК „Славия“ (София) и  ВК „Казанлък Волей“ и с 9 точки заемат първото място в класирането. Момичетата на Юлия Иванова пък започнаха първенството с победа срещу ОСК „Славия“ с 3:0, но след това загубиха като гост на ВК „Казанлък Волей“ с 2:3 и домакинството си на Марица-град Пловдив с 0:3.

В другата среща днес ВК „Казанлък Волей“ приема ВК „Сливен“. До момента домакините имат една победа с 3:2 срещу ВК ЦСКА и две загуби и с две точки заемат 5-о място. Гостенките от Сливен пък все още нямат спечелен гейм и с 0 точки са на последната 6-а позиция. Срещата започва в 18:00 часа.

Последният мач от този кръг е Марица-град Пловдив – ОСК „Славия“. „Жълтите“ се представят страхотно от началото на сезона и също както ВК „Левски“ (София) нямат загубен гейм. Пловдивчанки започнаха с победа като гост на ВК „Казанлък Волей“, а успешната им серия продължи срещу „ВК Сливен“ и ВК ЦСКА. „Белите“ пък загубиха с 0:3 в първите два кръга от столичните съперници ВК ЦСКА и ВК „Левски“ (София), но в миналия кръг спряха лошата серия с чист успех при домакинството си ВК „Сливен“. Мачът е в събота от 17:00 часа.