Събота, 22 Ноември 2014 22:44
ВК „Марица“ с чист успех като гост на ВК „Сливен“

ВК „Марица“ (Пловдив) спечели първото си историческо гостуване на новака в НВЛ „Бачково-изворна вода“ жени ВК „Сливен“ с 3:0 (25:12, 25:13, 25:16) за 59 минути игра.

Така момичетата на Иван Петков вече имат 19 точки от 6 победи и една загуба и остават начело в класирането. Втори е ВК „Левски“ (София) със 17 точки, но и с мач по-малко.

В началото на срещата домакините наложиха лек натиск, който им донесе точка предимство на първото техническо прекъсване, но след това вицешампионките ги натиснаха със сервис и атака и постигнаха убедителни резултати и в трите гейма.

Пловдивчанки нанизаха цели 14 аса в мача. Топреализатор на двубоя стана Ани Радичева с 18 точки, следвана от Силвия Андреева с 12 и центъра Радостина Маринова с 11, от които 4 аса.

В следващия кръг ВК „Марица“ посреща ВК ЦСКА (София) на 29 ноември от 17:00 в спортана зала на ПУ.