Вторник, 02 Декември 2014 19:49
ВК „Левски“ не даде гейм на ВК „Казанлък“

ВК „Левски“ (София) победи ВК „Казанлък“ с 3:0 (27:25, 25:16, 25:13) в отложен мач от 8-ия кръг на женския волейболен шампионат, който се игра в столичната зала „Христо Ботев“. Така „сините“ продължават да бъдат безгрешни през този сезон и с 23 точки от 8 успеха заемат първото място. За „розите“ пък това бе 4-а загуба от началото на първенството и с 8 точки са на четвърта позиция.

Срещата започна много равностойно и през целия първи гейм двата отбора се движеха близо един до друг в резултата. При 24:24 гостите направиха ас и стигнаха до точка за спечелване на частта, което накара треньорът на „сините“  Радослав Бакърджиев да поиска таймаут. Паузата подейства положително на неговите момичета, които спечелиха следващите 3 точки и затвориха първия гейм с 27:25.

Във втората част ВК „Левски“ на бързо взе преднина и първото техническо прекъсване дойде при 8:2. До края на гейма „сините“ не допуснаха изненади и логично поведоха с 2:0 след 25:16. В третия гейм момичетата на Радослав Бакърджиев продължиха да доминират и спечелиха частта с още по-убедителното 25:13.

Като най-резултатна волейболистка на игрището завърши Мирослава Паскова от победителките с 20 точки, а Ваня Върбанова добави още 16 за успеха. За ВК „Казанлък“ Йоана Николова направи 11 точки, а Тереза Иванова се отчете с 10.