Петък, 16 Януари 2015 09:50
Два мача от първия кръг на пролетния полусезон при жените

Столичното дерби ВК ЦСКА – ОСК „Славия“ е първият мач от женското волейболно първенство през 2015 година. „Червените“ зимуваха на 3-о място с 16 точки и на цели 11 зад първите два отбора в класирането ВК „Левски“ и ВК „Марица“ (Пловдив). Момичетата на Юлия Иванова със сигурност ще искат да се представят по-добре през пролетния полусезон от колкото през есента, когато записаха 5 победи и 5 загуби. Два от тези успеха дойдоха именно срещу „белите“, които все още нямат спечелен гейм през този сезон срещу „армейците“, и с едва 6 точки спечелени в двата мача срещу ВК „Сливен“ заемат предпоследното 5-о място. Срещата в залата на „червените“ „Васил Симов“ започва днес от 16:00 часа.

В другата среща от програмата на 11-ия кръг в женския волейболен шампионат един срещу друг в столичната зала „Сиконко“ излизат ВК „Левски“ и ВК „Сливен“. „Сините“, които са лидер в класирането с 27 точки и по-добри показатели от ВК „Марица“ са фаворит в срещата срещу момичетата от Сливен, които все още нямат спечелена точка. Момичетата на Радослав Бакърджиев започнаха сезона с 9 поредни победи, но в последния кръг преди зимната пауза допуснаха обрат срещу ВК „Марица“ от 2:0 до 2:3 в Пловдив. В мачовете си срещу утрешния съперник пък все още нямат загубен гейм през настоящата кампания. ВК „Сливен“ е на последното място с 0 точки и без спчелен гейм до момента.

Мачът между първия и последния започва в събота от 17:00 часа.

Другата среща, която по програма трябваше да се играе този 10-и кръг между ВК „Казанлък“ и ВК „Марица“ (Пловдив) бе отложена по взаимно съгласие между двата клуба.