Вторник, 27 Януари 2015 19:42
„Левски“ не се убоде срещу „Казанлък“, „Сливен“ с исторически успех срещу „Славия“

„Левски“ победи „Казанлък“ с 3:0 (25:18, 25:18, 25:22) в среща от 13-ия кръг на женския волейболен шампионат. „Сините“ владееха инициативата през целия мач и заслужено записаха 12-и успех от началото на първенството.

Домакините започнаха по-добре срещата и почти не срещнаха проблеми, за да поведат с 1:0 след 25:18 в откриващата част. Единствено в началото на втория гейм „розите“ се откъснаха в резултата и дръпнаха с 10:6, но момичетата на Радослав Бакърджиев реагираха мигновено и втората пауза дойде при 16:12 в тяхна полза. В третата част шампионките водеха с 16:10, когато гостите се опитаха да се върнат в мача и записаха 4 поредни точки. Това принуди старши-треньорът на „Левски“ да поиска прекъсване, а след него домакините не допуснаха повече колебания в играта си и затвориха мача след 25:22 в последния гейм.

Така „сините“ остават едноличен лидер в класирането с 36 точки, а „Казанлък“ продължава да заема 4-о място с 15 точки и мач по-малко.

В друга среща от този междинен 13-и кръг „Сливен“ победи „Славия“ с 3:1 (25:16, 25:15, 16:25, 25:18) в собствената си зала „Асеновец“. Това е първа историческа победа за домакините във волейболния елит при жените, а до този мач те дори нямаха спечелен гейм в първенството. Въпреки успеха волейболистките от Сливен остават на последното място в класирането с 3 точки, но вече са само на три от днешния им съперник, който заема 5-а позиция.