Сряда, 25 Февруари 2015 21:30
„Марица“ постигна 4-а победа срещу ВК „Казанлък“ при жените

„Марица“ (Пловдив) спечели гостуването си на ВК „Казанлък“ с 3:0 (25:15, 25:23, 25:18) в отложен мач от 11-ия кръг на женския шампионат и постигна четвърти успех без да загуби гейм срещу този съперник през настоящия сезон. Така пловдивчанки събраха 47 точки и се доближиха само на една от лидера „Левски“ (София), който има мач по-малко.

„Марица наложи надмощие още от началото на мача, повеждайки със 7:0.  Розите не успяха да се справят със сервисите и блокадата на пловдивчанкиДопуснаха много непредизвикани грешки и отстъпиха в първата част с 15:25. Силната игра на „жълтите на тези два елемента продължи и във втория гейм, но те също започнаха да бъркат и това направи частта оспорвана. Все пак Марица“ я спечели, макар и с минималното 25:23.  В третия гейм вицешампионките отново поеха инициативата изцяло в свои ръце, като вече и нападението започна да работи все по-добре.  Домакините опитаха да се борят с по-прецизна игра и по-ефективни атаки, но това им стигна само за 18:25.

Капитанката Ана Радичева стана топреализатор на мача с 14 точки за победителките, следвана от центъра Милена Димова с 11 точки, 7 от които от блокада.  Особено силно впечатли с успешните си начални удари разпределителката Весела Бончева, която допринесе за победата с цели 8 аса!

Доволен съм, защото въпреки проблемите, момичетата започнаха мача с респект към съперника и имаше ритъм в атаката, коментира старши-треньорът на Марица Иван Петков.