Събота, 28 Февруари 2015 11:18
Четвърто „вечно дерби“ от 19-ия кръг при жените

ВК „Сливен“ посреща ВК „Казанлък“ в първия мач от 19-ия кръг на женския волейболен шампионат. Домакините играят добре през тази пролет и записаха две победи срещу „Славия“. Волейболистките от Сливен спечелиха гостуването си на „белите“ в последния кръг с 3:0 и с актив от 6 точки, но по-лоши геймови показатели именно от столичанки, продължават да заемат последното 6-о място. Гостите от Казанлък пък нямат загубен гейм в предните си три мача срещу днешния им съперник. Момичетата на Петър Дочев паднаха с 0:3 последния си мач от лидера в класирането „Левски“ и с 21 точки са непоклатими на 4-а позиция. Двубоят в спортната зала „Асеновец“ започва днес от 17:00 часа.

По същото време, в столичната зала „Христо Ботев“, започва и „вечното дерби“ при жените между „Левски“ и ЦСКА. Домакините нямат загуба в официален мач през 2015-а година и се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 днес, за да си гарантират първото място след редовния сезон един кръг преди края на първенството. Момичетата на Радослав Бакърджиев спечелиха и трите мача срещу „червените“ през този сезон и единствено в последния загубиха гейм. „Армейките“ играят силно тази пролет, но в днешния двубой Юлия Иванова най-вероятно няма да може да разчита на една от основните си нападателки Ралина Дошкова, която има физически проблеми. В последния си мач ЦСКА загуби гостуването си на „Марица“ с 1:3, но с 31 точки убедително заема 3-о място. Сблъсъкът между „сини“ и „червени“ от 19-ия кръг на женския волейболен шампионат започва в 17:00 часа.