Петък, 13 Ноември 2015 20:21
ЦСКА надигра шампиона, и "Пирин" не можа да спре "Нефтохимик"

ЦСКА (София) победи „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) с 3:2 (22:25, 25:21, 18:25, 25:21, 15:10) в среща от четвъртия кръг на Суперлига „Сами - М“, която се игра пред около 450 зрители изпълнили столичната зала „Васил Симов“.

Шампионите водеха с 2:1 гейма, но играчите на Александър Попов не се предадоха и направиха страхотен обрат. Поражението е второ подред за дупничани, които в началото на седмицата загубиха като домакини от „Монтана“ с 1:3.

Преди началото на мача с минута мълчание бяха почетени починалите през седмицата бивш международен съдия Живко Манолов и бивш национал и треньор Александър Тренев.

В другия двубой от този кръг, който се игра днес, „Нефтохимик 2010“ (Бургас) записа четвърта поредна победа. Волейболистите на Петър Дочев спечелиха домакинството си на „Пирин“ (Разлог) с 3:0(25:21, 25:21, 26:24). Бургазлии са едноличен лидер в Суперлигата с пълен актив от 12 точки и едва два загубени гейма.