Неделя, 16 Април 2017 12:45
Волейболистите на Нефтохимик 2010 се нуждаят само от още една победа за да спечелят шампионската титла в Суперлигата

Нефтохимик 2010 победи като домакин Монтана с 3:0 (25:20, 25:23, 25:17) в третия мач от финалната серия в Суперлигата при мъжете, който се игра в бургаската зала „Младост“.

Така волейболистите на Петър Дочев поведоха с 2:1 победи в серията, в която се играе до три спечелени мача. С това те се доближиха само на един успех от спечелване на шампионската титла.

За разлика от първите два мача в Монтана, този път волейболистите на Даниел Пеев не успяха да се противопоставят на фаворита и да бъдат равностойни. Домакините доминираха от начален удар през целия мач, което имаше решаващо значение за крайния резултат. И в трите гейма те поддържаха аванс и затвориха мача с чиста победа.

Четвъртият двубой между двата отбора е в понеделник, 17 април, от 18:30 ч. в зала "Младост" в Бургас. При спечелване на мача от домакините, те ще триумфират като новия шампион в Суперлигата на България.