Петък, 09 Март 2018 21:28
Пирин надигра като домакин Левски с 3:0 в първата среща от четвъртфиналните плейофи в Суперлигата

Тимът на Пирин (Разлог) победи като домакин Левски София с 3:0 (25:17, 25:23, 32:30) в първата среща помежду им, изиграна в местната зала "Септември".Така волейболистите от Разлог стартираха с успех и поведоха с 1:0 победи в серията.

Най-драматичен бе третия гейм в срещата, в който домакините водеха с 21:16, но допуснаха изравняване, а битката излезе извън 25-та точка. В крайна сметка тимът от Разлог показа повече устойчивост, като надделя във решителните моменти и затвори мача с чиста победа

Най-резултатни бяха трима играчи на домакините бяха Радослав Попов, Георги Елчинов и Георги Чалъков - с по 12 точки (1 блокада) (1 ас, 4 блокади). За Левски капитанът Смилен Мляков завърши с 14 точки (3 блокади), 11 добави Теодор Богданов (2 аса, 3 блокади).

Следващата среща между двата тима е на 12 март (понеделник), като домакин е Левски в столичната зала „Унивесиада“.