Вторник, 13 Март 2018 08:16
Левски остава в играта след победа над Пирин

Волейболистите на Левски София останаха в битката за място на полуфинала в Суперлигата, след като се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:2 (24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13) в драматичен двубой от 1/4-финалните плейофи, който се игра в зала „Универсиада“.

Така "сините" изравниха серията и всичко ще бъде решено от третата среща, която ще се изиграе в петък, 16 март в зала „Септември“ в Разлог.

Левски поведе с 2:1 гейма, но не успя за затвори мача в четири гейма. Треньорът на Пирин Северин Димитров пусна в игра Илиян Преспов, който въпреки контузията си внесе промяна и гостите изравниха геймовете 2:2. В решителния тайбрек обаче „сините“ устоях на атаките на съперника и успяха да затворят гейма с 15:13, а с това и се поздравиха с крайната победа.

Реализатор за победата на Левски стана Смилен Мляков с 32 точки. Евгений Банов и Гордън Люцканов завършиха с еднакъв актив от по 17 точки.

За Пирин най-резултатен бе Георги Чалъков с 16 точки, съотборникът му Георги Елчинов завърши с 14 точки.