Петък, 23 Март 2018 12:33
Монтана надигра ЦСКА с 3:2 гейма, в първата среща от полуфиналните плейофи в Суперлигата
Волейболистите на Монтана започнаха с успех в полуфиналните плейофи  в Суперлигата на България при мъжете. Момчетата на треньора Даниел Пеев се наложиха драматично като домакини над ЦСКА с 3:2 (27:25, 21:25, 25:15, 22:25, 15:13) в първия мач между двата тима от полуфиналната серия, игран в пълната зала "Младост".

Така монтанчани поведоха с 1:0 победи в плейофната серия. Играе се до три победи от пет мача. Втората среща между двата тима е днес, 23 март, отново от 18,30 часа в Монтана. Двубоят ще бъде предаван пряко по Diema Sport 2.

Реализатор за Монтана бе младежкият национал на Русия Кирил Клец с 29 точки (1 блок, 3 аса и 53% ефективност в атака), а Аспарух Аспарухов добави още 26 точки (3 блока, 1 ас, 56% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) за победата.

За ЦСКА Венцислав Георгиев завърши с 23 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака). Христо Цветанов реализара 15 точки (6 блока, 1 ас и 53% ефективност в атака), а Яни Георгиев  приключи с 13 точки (2 аса, 48% ефективност в атака и 22% перфектно посрещане).

290720171212094749

Монтана: Константин Абаев 1, Кирил Клец 29, Аспарух Аспарухов 26, Златко Кьосев 1, Иван Латунов 12, Себастиан Роата 10 - Добромир Иванов-либеро (Леон Тончев 5, Делчо Раев 3, Борис Наков, Мартин Пенев 1)
Старши-треньор: Даниел Пеев

ЦСКА: Владимир Станков 5, Венцислав Георгиев 23, Ивайло Стефанов 8, Яни Георгиев 13, Христо Цветанов 15, Тодор Костов 7 - Мартин Божилов-либеро (Пламен Шекерджиев, Красимир Гайдарски 1, Иван Крачев 2, Стефан Стоянов)
Старши-треньор: Александър Попов

Статистика: Боян Пантелев, скаутмен ЦСКА