Петък, 09 Ноември 2018 22:36
Хебър победи Пирин и е начело в Суперлигата след четвърта победа в шампионата.
Хебър победи Пирин и е начело в Суперлигата след четвърта победа в шампионата. Снимка: ВК Хебър

Отборът на Хебър (Пазарджик) продължава без загуба в първенството на Суперлигата при мъжете, след като записа четвърти пореден успех досега. Волейболистите, водени от Атанас Петров се наложиха като гости над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:22, 29:27, 17:25, 25:22) в зала “Септемри“. След този успех тимът от Пазарджик е водач във временното класиране с пълен актив от 12 точки.

Стартови състави:

Хебър: Мартин Симеонов, Александър Ляфтов, Брадли Гънтър, Иван Станев, Венцислав Рагин, Стойко Ненчев, Петър Каракашев - либеро;

Пирин: Франсиско Сотелдо, Георги Елчинов, Благовест Катранджиев, Петър Бъчваров, Йордан Желязков, Костадин Гаджанов, Христо Колев - либеро.

Най-резултатен бе Спас Байрев с 12 точки (3 блокади), с 11 се отчете Венцислав Рагин (1 ас, 4 блокади). 10 добави Александар Ляфтов (1 ас, 2 блокади). За Пирин Йордан Желязков приключи с 20 точки (2 блокади).