Събота, 17 Ноември 2018 10:25
Черно море надигра Пирин и записа първи успех в Суперлигата
Черно море надигра Пирин и записа първи успех в Суперлигата Снимка: ВК Черно море

Два мача от пети кръг на Суперлигата при мъжете се изиграха в петъчния ден, 16 октомври.

Волейболистите на Черно море БАСК (Варна) записаха първи успех в Суперлигата, след като се наложиха като домакини над Пирин (Разлог) с 3:1 (25:20, 30:28, 21:25, 25:21) в зала "Христо Борисов".

Най-резултатен бе Стефан Иванов с 26 точки (5 аса!, 3 блокади), а Калоян Балабанов добави 19 точки (4 аса). За Пирин Йордан Желязков се отчете с 16 точки (1 ас).

Черно море заема деветата позиция с 4 точки (1 победа, 4 поражения), Пирин е седми със 7 точки (2 успеха, 3 поражения).

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) спечели чисто гостуването си в Перник, като победи Миньор с 3:0 (25:10, 25:17, 25:13) в зала „Борис Гюдеров“.

Най-резултатен бе Ивес Мутабази с 14 точки (3 аса, 3 блокади), 10 добави Светослав Иванов (2 аса, 3 блокади). За Миньор Камен Каменов завърши със 7 точки.

Това е четвърти успех за волейболистите на Дупница, които са с една загуба и 10 точки в актива си. Миньор записа четвърта загуба, като е с една победа и с 3 точки в актива си.