Събота, 01 Декември 2018 19:54
ЦСКА надигра Нефтохимик 2010 с 3:0 гейма в седмия кръг на Суперлигата

ЦСКА надигра Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:19, 25:22, 25:23) в дерби-мача от седмия кръг на Суперлигата при мъжете, който се играв столичната зала "Васил Симов".

За гостите завръщане в игра отбеляза разпределителят Георги Братоев, който се появи във втория гейм на мача след, като дълго време лекуваше контузия в глезена. Домакините бяха по-стабилни, като имаха водеща роля в срещата и затвориха мача убедително в три гейма

За "червените" това е шеста победа в първенството, докато гостите допуснаха трета загуба от началото на шампионата.

Реализатор за победата на ЦСКА бе Венцислав Георгиев, който завърши с 19 точки (1 ас, 2 блокади), Симеон Александров добави 11 точки (2 аса, 2 блокади). За Нефтохимик най-резултатен бе Георги Петров записа 12 точки (2 блокади).

ЦСКА: Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 19, Симеон Александров 11, Пламен Шекерджиев 10, Христо Цветанов 10, Тодор Костов 9 - Мартин Божилов-либеро (Ивайло Стафанов, Валентин Пейчев-либеро)

Старши треньор: Александър Попов

Нефтохимик 2010: Любомир Агонцев 1, Дмитрий Яковлев 7, Георги Петров 12, Савелий Поздняков 8, Илия Петков 6, Николай къртев 7 - Теодор Салпаров-либеро (Георги Братоев, Стоян Самунев 1, Петър Христов 8)

Старши треньор: Найден Найденов